VízöntőA VÍZÖNTŐ IDEJE A TERMÉSZETBEN ÉS KÉPJELE AZ ÉVKÖRBEN

2020.01.21.

2 perc olvasási idő

A Bak időszak összetömörödött jellege oldódik a Vízöntőben (január 21-február 20). A növekvő fény és az erősödő Nap hatására a talajban, a föld belsejében a szemmel még nem látható energiaáramlások is erősödnek. Enged a föld fagya. Az olvadás következményeként jégcsapok képződnek, rianás indul a tavakon vagy lavina a hegyoldalakon.

A Vízöntő, nevével ellentétben, általában nem víz-, hanem energiaáradást jelöl, nem vizes, hanem levegős elemi tulajdonságú jegy. Működése is más, mint a többi levegős jegyé. A Vízöntőben a tömegszerűség feloldódik és energiaszerűségbe megy át. A “víz” a hullámtermészetűségre utal, így jele is hullámtermészetű áradást idéz.

Ábrázolásokon kantaként is megjelenhet, régi magyar neve is Kanta.

A Vízöntőhöz tartozik a nehezen megfogható lelkiség. Ha analógiákat keresünk a Vízöntőre, úgy a lélek tiszta forrásait találjuk meg, hullámzó és áradó érzelmeket, telepátiás képességeket.

A feladatokat megjelenítő Bak-idő után az elvégzett munkákat követő felszabadulás és megtisztulás ideje jön el a Vízöntőben. A munka és a szabadság összekapcsolódik, egymás feltételeivé válnak. A gyakorlati életben is a megtisztítás válik elsődlegessé (Paksi Zoltán nyomán). Mivel a Bakban és a Vízöntőben is Szaturnusz uralkodik, a Vízöntőben a „küszöb őre” az önkorlátok megismerésére és feloldására hívja fel a figyelmet. Érdemes feltenni magunkban a kérdést: miben korlátozzuk magunkat?

A képen egy szkíta ivókürt látható, a Vízöntő egyik képjele. A Vízöntő-paradoxon miatt a Bakkal együtt jelenik meg.

 

A kép forrása: Internet (lásd Képek jegyzéke a Könyves sarokban)

https://csillagmesekucko.hu/wp-content/uploads/2020/06/Csillagmese_logo_Csillagmese-logo-white.png

© Minden jog fenntartva!

Nink Gabriella

LIBRA Magyarország Kft.

Cégj. 13-09-178181

Adósz. 25426920-2-13

error: A tartalom szerzői jogi védelem alatt áll!!